Etnokonkurs na najpiękniejszy Kujawski Pająk

Etnokonkurs na najpiękniejszy Kujawski Pająk

logockbrowarb Włocławek

Kujawski barwny pająk może być piękną i niebanalną ozdobą wykonaną własnymi rękami w każdym wnętrzu, szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Centrum Kultury “Browar B.” zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w etnokonkursie na najpiękniejszego Pająka Kujawskiego. Konkurs skierowany jest do osób indywidualnych – dzieci, młodzieży i dorosłych oraz do grup, np. rodzin, sekcji plastycznych, kół Gospodyń Wiejskich.

Pająki stanowiły symbol płodności i urodzaju oraz szczęścia w nowym roku. Nazwa pająk nawiązywała do dworskich żyrandoli. W dawnych czasach pająki wykonywano z surowców naturalnych, jak słoma, zboże, groch, fasola. Do ich ozdabiania wykorzystywano również bibułę, włóczkę, wstążeczki, nici oraz kolorowe wydmuszki jaj. Pająki przybierały różne formy i kształty. Na Kujawach wykształciło się kilka rodzajów pająka: pająk żyrandolowy, pająk nazwany karuzelą, pająk kryształowy, pająk tarczowy. Obecnie twórcy ludowi, wykonując pająki, mogą korzystać z całej gamy kolorów bibułek i papierów.

Poniżej regulamin konkursu i kartę zgłoszenia.

 

karta-zgloszenia-INDYWIDUALNA

Karta-zgloszenia-GRUPA

Regulamin

 

Źródło: ckbrowarb.pl

Fot. ckbrowarb.pl

13 października

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,837,057