Etnoklimaty – zgłoszenia tylko do końca września

15 wrz. Etnoklimaty – zgłoszenia tylko do końca września

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Muzeum Etnograficzne w Toruniu tylko do końca września 2021 r. czeka na zgłoszenia do jubileuszowej 10. edycji konkursu fotograficznego „Etnoklimaty”. Na najlepsze zdjęcia czekają nagrody i miejsce na pokonkursowej wystawie plenerowej.

Celem organizowanego od 2008 r. konkursu jest fotograficzna rejestracja tematów związanych z kulturami tradycyjnymi i ludowymi, wielokulturowością, współczesnymi przejawami tradycji, kulturami lokalnymi i regionalnymi, subkulturami, a także kulturą popularną. Organizatorzy zachęcają do poszukiwania interesujących przejawów codzienności również w czasie pandemii, w dobie izolacji społecznej i licznych ograniczeń w podróżowaniu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy na adres promocja@etnomuzeum.pl przesłać zdjęcia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 pojedynczych fotografii kolorowych lub czarno-białych. Prace nadsyłać można do 30 września 2021 r. 10. Edycja „Etnoklimatów” rozstrzygnięta zostanie do końca października.

Organizatorzy przewidzieli cztery nagrody: nagrodę główną w wysokości 2 tys. zł i drugą nagrodę w wysokości 1 tys. zł – obie ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; nagrodę rzeczową za trzecie miejsce przyzna Muzeum Etnograficzne w Toruniu; natomiast nagrodę specjalną ufundował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą uhonorowane zostanie najlepsze zdjęcie wykonane przez absolwenta UMK (voucher o wartości 500 zł do realizacji w salonie fotograficznym).

Prace zwycięskie i zakwalifikowane przez Jury znajdą się na pokonkursowej wystawie plenerowej przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Ekspozycji towarzyszyć będzie również jubileuszowy katalog.

Laureaci poprzednich edycji (9. edycja | 8. edycja )

Do pobrania:
Etnoklimaty – formularz_zgloszeniowy 2021
Etnoklimaty – regulamin_konkursu _ 2021


10. konkurs fotograficzny „Etnoklimaty”
Organizator: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Fundator nagród głównych: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Partner konkursu: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w ToruniuProgram Absolwent UMK

15 września 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,839,281