Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie

komiks

Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie

IPN

Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska, Prószyński i S-ka, ZIN ZIN PRESS zaprasza nauczycieli i uczniów do VIII edycji jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera.

Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości 8 -10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Komiks powinien posiadać metryczkę z danymi autora: imię, nazwisko, wiek, nazwa szkoły i adres mailowy do kontaktu.

Przed wysłaniem pracy należy wypełnić formularz internetowy. Jest to zgłoszenie konieczne do przyjęcia pracy przez komisję konkursową. Należy go wydrukować i dołączać do pracy.

Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych:

11-13 lat;
14-16 lat;
17-19 lat.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres:

Instytut Pamięci Narodowej
Biuro Edukacji Narodowej
ul. Wołoska 7
02-675 Warszawa

z dopiskiem „Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie. VIII edycja” do 15 marca 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego). Ogłoszenie wyników na stronie www.ipn.gov.pl do 20 kwietnia 2020 r. Uroczyste rozdanie nagród – połowa maja 2020 r. w CE IPN „Przystanek Historia” w Warszawie. Wszelkich wyjaśnień nt. konkursu udziela: katarzyna.miskiewicz@ipn.gov.pl

Pliki do pobrania

KLAUZULA INFORMACYJNA
REGULAMIN KONKURSU
ZGODA NA UDZIAŁ DZIECKA W KONKURSIE
OŚWIADCZENIE AUTORA KOMIKSU
OCHRONA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ

fot. fragment pracy Mai Celmer “Upadek PRL-u” z poprzedniej edycji konkursu

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,850,943