Empik dla dzieci i rodziców

Empik dla dzieci i rodziców

W domu jest fajnie i kropka - akcja Empiku dla dzieci

W domu jest fajnie i kropka! Pod takim hasłem odbywają się warsztaty online, adresowane do dzieci i rodziców poddanych przymusowej izolacji, które przygotowali Przecinek i Kropka we współpracy z Rzecznikami Nauki oraz ekspertami, autorami książek i wydawcami literatury dziecięcej.

Codziennie na Facebooku Przecinek i Kropka na stronie www.przecinekikropka.pl pojawiają się nowe warsztaty dla dzieci, pobudzające ich kreatywność, rozwijające wyobraźnię i poszerzające wiedzę poprzez zabawę.

Pierwsze warsztaty odbyły się 18 marca 2020 r. Poprowadził je dr Jakub Bochiński, należący do grupy Rzecznicy Nauki, skupiających grupę naukowców-popularyzatorów nauki, którzy chcą wyjaśniać skomplikowane zagadnienia w prosty, zrozumiały dla wszystkich sposób. W czasie pierwszych zajęć dzieci wraz z rodzicami przekonały się, że w domowych warunkach przy pomocy zwykłej kartonowej rolki i szkła powiększającego można zrobić lunetę, dzięki której można przyjrzeć się bliżej budzącej się do życia wiośnie i choć na chwilę zapomnieć o domowej kwarantannie.

Nagrania warsztatów można obejrzeć na stronie Empiku oraz na facebookowym profilu Przecinek i Kropka.

Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy i udanych eksperymentów!

Oprac. i projekt graf. zdjęcia gł. Anna Siemińska

Źródło grafiki promującej akcję: https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/videos/

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie