e-Sztuka w Artusie: Historia Jednego Dzieła – Zmartwychwstanie

Piero della Franscesca Zmartwychwstanie (fragment obrazu)1

10 Kwi e-Sztuka w Artusie: Historia Jednego Dzieła – Zmartwychwstanie

Dwór Artusa - logo

Święta Wielkanocne to czas refleksji i zadumy, ale także okres wiosennego odrodzenia, które symbolizuje osobę Zmartwychwstałego Chrystusa…

Piero della Franscesca - Zmartwychwstanie

Piero della Franscesca – Zmartwychwstanie (1465). Przechowywany w Museo Civico di Sansepolcro

Nieprzypadkowo kolejna odsłona e-sztuki w Artusie skupi się na obrazie Zmartwychwstanie, który został namalowany przez włoskiego twórcę Piero della Franscesca. Przypatrując się przedstawionej w nim postaci Jezusa, który patrzy prosto na nas, czujemy emanującą z niej niezwykłą siłę, spokój i harmonię. Nie można się więc dziwić, że ten, znajdujący się w małej włoskiej miejscowości – Borgo San Sepolcro – XV-wieczny fresk, został określony przez Aldousa Huxleya jako najlepszy obraz świata. Skąd taki epitet? Jakie tajemnice oraz sekrety kompozycji skrywa ikonografia? Tego wszystkiego dowiemy się w trakcie spotkania online.

Wykład tradycyjnie poprowadzi Łukasz Wudarski.

Wstęp wolny!

Kiedy: 13.04.2020 (poniedziałek), godz. 18.30
Gdzie: YouTube Dworu Artusa

Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć w  ⏩Toss a coin to Artus & Artists⏪  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!Liczba odwiedzin:

3,058,548