E-spotkania autorskie

Wieczór przed ekranem laptopa

E-spotkania autorskie

Spośród wielu e-inicjatyw, umożliwiających dzieciom, młodzieży i dorosłym kontakt z kulturą, sztuką i literaturą na uwagę zasługują spotkania z pisarzami, odbywające się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Parę dni temu zachęcaliśmy Państwa do uczestniczenia w rozmowach online z autorami, organizowanym przez Unię Literacką.

Dziś chcemy Wam polecić Kryzysowe Spotkania Autorskie, organizowane przez Adama Szaję – reportera, miłośnika literatury i autora bloga smakksiazki.pl.

Kryzysowe Spotkania Autorskie odbywają się na facebookowym profilu bloga smakksiazki.pl od 15 marca 2020 r. Pierwszym gościem wirtualnych spotkań był Wojciech Chmielarz. Rozmówcami Adama Szai byli również Maciej Siembieda, Marcel Woźniak, Robert Małecki, Jakub Ćwiek, Krzysztof Zajas oraz Vincent V. Severski. Już dziś – o godz. 19.00 – miłośnicy literatury będą mogli posłuchać na żywo wywiadu z Katarzyną Tubylewicz, autorką powieści „Własne miejsca” , „Rówieśniczki”,  a także porozmawiać z nią na temat jej najnowszej książki pt. “Bardzo zimna wiosna” (premiera: 25 marca). A w najbliższy piątek, 27 marca”, zapraszamy do udziału w spotkaniu z Przemysławem Semczukiem.

Opowieści w czasach zarazy zainicjowała 16 marca Agencja autorska “Opowieści”. Od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 na Facebooku odbywają się transmisje internetowe na żywo, w czasie których pisarki i pisarze opowiadają o swojej pracy

Spotkania autorskie online organizuje również Empik. Wczoraj (24 marca) na profilu Empiku na Facebooku odbyła się internetowa premiera książki Katarzyny Puzyńskiej “Policjanci. W boju”. W czasie streamingu możliwe było zadawanie pisarce pytań, na które odpowiadała na żywo.

Już dziś o 18.00 Empik zaprasza na kolejną premierę online książki Janiny Bąk “Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”.

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,151,297