E-mocje – nowy cykl online dla dzieci i rodziców

E-mocje

E-mocje – nowy cykl online dla dzieci i rodziców

Czy są dobre i złe emocje? Jak dbać o rozwój emocjonalny swoich dzieci? Minispektakle na podstawie współczesnych książek dla dzieci, warsztaty dla dzieci „Zrób sobie teatr” i spotkanie z psychologiem pod hasłem „Emocje na warsztat” – to pomysł Teatru Miniatura w Gdańsku na połączenie teatru, literatury i edukacji psychologicznej pomocnej w wychowaniu.

Premiera pierwszego odcinka – E-mocje: O konfliktach – odbędzie się w Dzień Ojca, we wtorek 23 czerwca o 11.00 na Facebooku teatru, a o 17.00 na kanale YouTube. Najpierw rodzice i dzieci obejrzą minispektakl na podstawie książki „Jak dwie krople wody” Vanessy Simon Catelin (wyd. EneDueRabe) w reżyserii i inscenizacji Edyty Janusz-Ehrlich. „Jak dwie krople wody” to lekka, pełna humoru rymowana historia o poważnych sprawach. W przystępny dla najmłodszych sposób porusza trudne tematy takie jak nietolerancja, strach przed nieznanym, stereotypowe myślenie i ukazuje konsekwencje takich postaw. Doskonale przedstawia mechanizm powstawania konfliktów.

Aktorka Wioleta Karpowicz poprowadzi krótkie warsztaty plastyczne „Zrób sobie teatr” inspirowane pomysłami scenograficznymi wykorzystywanymi w minispektaklu. Warto sobie przygotować niezbędne materiały – gazetę, taśmę klejącą, karton A4, kartkę A4, taśmę klejącą dwustronną albo klej oraz dwa kawałki sznurka (lub dwie sznurówki). Odcinek będzie w internecie, więc zawsze można sobie wcisnąć pauzę, żeby ze wszystkim zdążyć.

Na koniec przed ekrany zostaną zaproszeni rodzice – psycholog Joanna Trzaska podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą w nawiązaniu do tematu „Czy konflikty są potrzebne?”. Czas trwania całego odcinka to około 40 minut.

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: www.teatrminiatura.pl,

Fot. Materiały Miejskiego Teatru Miniatura

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie