E-learning z Muzeum Pana Tadeusza

E-learning z Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza to najnowsza i najnowocześniejsza część Ossolineum, prezentująca zbiory Zakładu na bogatym tle historycznym i literackim. Funkcjonuje od maja 2016 roku w jednej z piękniejszych kamienic Wrocławia – Pod Złotym Słońcem.

W czasie pandemii Muzeum ma dla nauczycieli propozycję:

Drodzy Nauczyciele,

Muzeum Pana Tadeusza od czterech lat współpracuje z Wami, przygotowując i realizując ofertę edukacyjną skierowaną bezpośrednio do szkół.

Dziś nie możemy spotkać się w muzeum, ale edukacja jest dla nas wciąż sprawą najważniejszą. Dlatego na ten trudny czas nauki zdalnej przygotowaliśmy specjalny materiał filmowy oparty bezpośrednio na podstawie programowej na różnych etapach nauczania.

W udostępnianych Państwu filmach, stworzonych w oparciu o naszą ekspozycję, podejmujemy tematy związane ze światem przedstawionym „Pana Tadeusza”, a także kontekstami historycznymi epopei oraz powojenną historią Polski. Mamy nadzieję, że ta nietypowa wizyta w naszym muzeum będzie wsparciem w nauce języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Link do strony muzeum:

https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/e-learning/?fbclid=IwAR2btUGCHri1dXJyEBGyl9hpdBvV8mrIa3dJHqpP5i2x_mwbakHvoImBat0

„Pan Tadeusz” – konteksty i świat przedstawiony

Krótkie lekcje historii

 

Źrodo: muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,152,235