Dzika przyroda na zdjęciach w Młynie Wiedzy

Dzika przyroda na zdjęciach w Młynie Wiedzy

6 marca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy udostępni kolejną wystawę czasową. Tym razem ekspozycję zdjęć z ostatnich piętnastu edycji najstarszego konkursu fotografii przyrodniczej „Wildlife Photographer of the Year”.

Wystawę tworzy 70 zdjęć. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce – piszą organizatorzy wystawy.

Na wystawie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zwiedzający zobaczą wybrane zdjęcia z konkursu w latach 2002-16, organizowanego corocznie od 1965 r. przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez Muzeum. Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs w zakresie fotografii Natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Do zdobycia nagrody aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je, jeśli obraz zawiera w sobie połączenie oryginalnego spojrzenia, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie.

Ekspozycja będzie dostępna do 6 maja br.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie