Dzień kobiet w Młynie Wiedzy

Plakat: Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy

Dzień kobiet w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy  zaprasza 5 marca na wieczór dla kobiet. W centrum nauki będzie można sporo dowiedzieć się m.in. o naturalnym wyglądzie w modzie, makijażu i kosmetykach.

Hasłem wieczoru jest “Kobieta – naturalnie piękna”. W programie wydarzenia znalazły się warsztaty poświęcone samoakceptacji. Uczestniczki dowiedzą się, jak zadbać o siebie i znaleźć czas na odpoczynek. – Dietetyczka wskaże najnowsze trendy w zdrowym odżywianiu. Odpowiemy na pytanie, czy drakońskie diety są nam potrzebne, a także jakie koktajle poprawią samopoczucie i urodę. Na stanowisku fitness przypomnimy, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i dobrego wyglądu. Nie zabraknie rozmów o najnowszych trendach w makijażu – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Podczas wieczoru będzie również okazja do zrobienia własnego wybranego kosmetyku przy wsparciu pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prowadzący zajęcia zaprezentują sposoby na otrzymanie kosmetyków z „domowej fabryki”. Wykorzystane zostaną m.in. olej słonecznikowy, olej kokosowy, cukier, sól i miód.

Dr Justyna Kozłowska z Wydziału Chemii UMK opowie o kosmetykach, ich składnikach oraz o tym, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania. Marcin Piątek – farmaceuta i autor bloga “Zaufany farmaceuta” – obali mity dotyczące suplementów diety i „magicznych mikstur”, poprawiających zdrowie i urodę. – Podczas wykładu “Naturalnie piękna, czyli słów kilka o postrzeganiu kobiecego ciała” zastanowimy się, czy dopracowane „naturalne looki”  gwiazd i celebrytek to zasługa genów czy pomoc specjalistów. Podpatrzymy, czym jest naturalne piękno i jak można je promować – mówi Marcin Centkowski.

Nie zabraknie również stanowiska z biżuterią hand made. Do stworzenia bransoletek zostaną wykorzystane naturalne materiały jak muszelki kauri i kamienie naturalne. Uczestniczki będą mogły skorzystać również z kawy i herbaty oraz drink baru. Dlatego organizatorzy zachęcają, aby samochód zostawić w garażu.

Wieczór dla kobiet odbędzie się 5 marca w godz. 18.00-21.00. Pierwsze 100 biletów w cenie 20 złotych można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz w systemie sprzedaży online. Po wyczerpaniu puli promocyjnych biletów będą one dostępne w cenie 30 zł.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,280