Dzień Flagi 2020. Osobno, ale nadal razem

Dzień Flagi 2020. Osobno, ale nadal razem

Urząd Miasta Włocławek

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W 2020 roku będą to wyjątkowe obchody; pierwsze, kiedy nie możemy spotkać się osobiście. Tym razem nie przemaszerujemy wraz z mieszkańcami, niosąc stumetrową biało-czerwoną flagę z placu Wolności na Stary Rynek… Pandemia koronawirusa nie pozwala spełnić tej pięknej tradycji, ale możemy zrobić coś więcej – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski:

Zachęcam Państwa serdecznie do wywieszania flagi narodowej w oknach, na balkonach i tych przestrzeniach, które są dla nas dostępne i bezpieczne. Wspólnie z naszymi rodzinami możemy też wykonać wspaniałe biało-czerwone kotyliony i zachować je na pamiątkę, jakże niezwykłego, Dnia Flagi 2020. Jestem dumny z Włocławian, którzy co roku pokazują, że to święto jest dla nich bardzo ważne.

W trakcie dotychczasowych obchodów Święta Flagi we Włocławku prezydent Marek Wojtkowski wręczył mieszkańcom blisko 2 tysiące narodowych flag.

Źródło: wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646147