Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radomicach

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radomicach

W dniu 11 października 2019 r. w Zespole Szkół w Radomicach obchodzono Święto Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, Jolanta Kruszyńska, złożyła serdeczne życzenia nauczycielom, emerytowanym pedagogom, pracownikom oraz wszystkim osobom związanym z edukacją.

Dzień ten stał się również okazją do uroczystego otwarcia sal terapeutycznych: Sali z elementami integracji sensorycznej oraz Sali Doświadczania Świata. Uroczystego otwarcia dokonali :

  • Aneta Jędrzejewska – członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Krzysztof Baranowski – Starosta Powiatu Lipnowskiego,
  • Andrzej Szychulski – Wójt Gminy Lipno,
  • Kazimierz Mątowski – zastępca Wójta Gminy Lipno,
  • Elżbieta Urbańska – starszy wizytator Delegatury we Włocławku,
  • Małgorzata Baranowska – zastępca Wójta Gminy Kikół,
  • Wioletta Kopczyńska i Martyna Durkiewicz – współtwórczynie projektu,
  • Jolanta Kruszyńska – dyrektor szkoły.

 

Dyrektor Jolanta Kruszyńska podziękowała za pomoc i wsparcie władzom samorządowym oraz osobom zaangażowanym w opracowanie i realizację przedsięwzięcia.

Sala z elementami integracji sensorycznej jest przeznaczona do prowadzenia zajęć profilaktycznych i terapeutycznych, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych.

Sala Doświadczania Świata jest wyposażona w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. W bezpiecznym, wygodnym pomieszczeniu zmysły są pobudzane muzyką, efektami świetlnymi i łagodnymi wibracjami. Systematyczna stymulacja poszczególnych zmysłów wpływa na rozwój wyższych funkcji emocjonalnych, społecznych, komunikacyjnych, ruchowych i poznawczych, a także zwiększa bazę doświadczeń. Specjalistyczna sala umożliwia również wykorzystanie w pracy z dziećmi nowatorskiej Metody Tomatisa.

Dodatkową zaletą sal terapeutycznych jest umożliwienie dzieciom wypoczynku, zrelaksowania się, wyciszenia.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,854,254