Dzień Dziecka z Teatrem „Baj Pomorski” w Toruniu

Jaś i Małgosia, fot. Ireneusz Maciejewski

Dzień Dziecka z Teatrem „Baj Pomorski” w Toruniu

Dzień Dziecka zawsze stanowił dla Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu okoliczność wyjątkową. To bowiem Święto tych, do których przede wszystkim kierujemy nasze artystyczne propozycje, z którymi spotkamy się na co dzień, którym chcemy pomóc w ich edukacji, rozwoju wrażliwości oraz kształtowania światopoglądu.

Zazwyczaj przygotowując celebrację tego Święta, wszyscy pracownicy teatru dokonywali wszelkich starań, by utkwił on w pamięci młodych widzów na długo, budząc ich apetyt na rok następny.

W obecnym czasie spektakularność tego świętowania będzie, siłą rzeczy, dużo mniejsza, co nie oznacza jednak, że Baj nie stanie na wysokości zadania!

Obchody Dnia Dziecka będą odbywały się w ciągu dwóch dni: 31 maja oraz 1 czerwca. Baj przygotował szereg atrakcji, które prezentowane będą na teatralnym fanpage’u: https://www.facebook.com/bajpomorski oraz kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/bajpomorski

Jaś i Małgosia, fot. Ireneusz Maciejewski

Jaś i Małgosia, fot. Ireneusz Maciejewski

31 maja o godz. 15.00 zostanie udostępniony link, pod którym zamieszczony zostanie spektakl Jaś i Małgosia – musicalowa i iście bajeczna odsłona znanej baśni braci Grimm w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Przedstawienie oglądać będzie można do 1 czerwca do godz. 20.00.

Ponadto planowane są następujące działania:

31 maja:

– warsztaty teatralne,

– „Kartka z kalendarza”, czyli wzmianka z historii Teatru,

– teatralna krzyżówka

1 czerwca:

– wspomnienie zeszłorocznego Dnia Dziecka, czyli zdjęć z premiery oraz traileru do spektaklu  Brzydkie kaczątko w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego,

– klip muzyczny ze spektaklu Jaskółeczka w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego z muzyką Piotra Nazaruka.

Mamy nadzieję, że ta internetowa „impreza” okaże się chociaż drobnym substytutem tego, co Baj Pomorski mógłby zaproponować Wam w przestrzeni realnej.

Zdjęcie gł. Jaś i Małgosia, fot. Ireneusz Maciejewski

Jaś i Małgosia - plakat

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie