Dzień Dziecka z MOB

Dzień Dziecka z MOB

Zapraszamy wszystkie duże i małe dzieci na świętowanie Dnia Dziecka razem z Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Pracownicy MOB przygotowali dla Was wyjątkowe, kolorowe i różnorodne atrakcje online. Podczas wspólnej zabawy z pomocą tutoriali dowiecie się, jak wykonać bohaterów spektaklu z materiałów recyklingowych oraz stworzycie własne, kolorowe zabawne masy plastyczne Slime.

„Rodzinne DIY”

W oczekiwaniu na możliwość udania się na przedstawienie, widowisko czy do kina, można zająć się wspólnym tworzeniem bohaterów spektaklu. Ograniczać Was będzie jedynie wyobraźnia. Postaci stworzycie z papieru maché oraz zobaczycie krok po kroku, jak wyczarować barwnych cyrkowców. Można użyć do tego materiałów recyklingowych, takich jak plastikowe butelki, druciki, stare gazety oraz zwykła mąka. Przydadzą się również farby i szczypta pomysłowości.

„Slime-soryczny Dzień Dziecka”

Na zajęciach wykonacie kilka różnych fantastycznych rodzajów elastycznych mas: przezroczystych, brokatowych lub fluorescencyjnych. Stworzycie swojego własnego kolorowego slime’a! Do wykonania masy potrzebujecie kilku składników, które zapewne macie w domach, a jeśli nie, to nic straconego, bo są one tanie i łatwo dostępne w wielu sklepach i w Internecie.

MOB ma nadzieję, że ta propozycja będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu – największego skarbu, jaki możemy podarować naszym dzieciom. Pamiętajcie, aby zaprosić do wspólnego świętowania również swoich przyjaciół, dziadków, wujków oraz ciocie. Śledźcie media społecznościowe Muzeum od soboty do poniedziałku, codziennie o poranku czekać na Was będzie propozycja wspaniałej zabawy!

Fot. materiał MOB

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6635002