Dzień Dziecka w Szafarni

Operowe ABC

Dzień Dziecka w Szafarni

Ośrodek Chopinowski

W najbliższą sobotę (6 czerwca) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni będzie można obejrzeć spektakl muzyczno-teatralny pt. “Operowe ABC”, nawiązujący do tekstów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, do którego muzykę skomponowała Mirosława Gawryłkiewicz.

“Operowe ABC” to mini-opera, nowatorska forma wprowadzania najmłodszych dzieci w zagadnienia sztuki operowej, której pomysłodawczynią jest Mirosława Gawryłkiewicz. Według organizatorów przedstawienia:

“Muzyka adresowana do młodego słuchacza dostosowana jest do możliwości percepcyjnych i psychicznych dzieci. Libretto mini-oper oparte jest na znanych dzieciom utworach literackich, często też bywa pisane dla potrzeb danego spektaklu. Cechą charakterystyczną przedstawień jest całkowita jawność organizacyjna. Komponowanie elementów scenografii i charakteryzacja aktorów – śpiewaków odbywa się na scenie podczas spektaklu. Widz ma wrażenie że nie tylko jest odbiorcą ale i współtwórcą akcji scenicznej. Te doświadczenia wyzwalają w nim naturalną potrzebę późniejszej działalności muzycznej. Mini-opery gwarantują doskonałą zabawę i edukację. W zabawowej formie oraz radosnej atmosferze przekazywane są dzieciom podstawowe treści i pojęcia muzyczne.”

Źródło: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie