“Dziedzictwo utracone” – spotkanie

“Dziedzictwo utracone” – spotkanie

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie “Dziedzictwo utracone. Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy – malarstwo polskie” 14 grudnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Będzie to spotkanie podsumowujące projekt realizowany w minionym roku przez Annę Kaszubowską  z Muzeum Okręgowego, która wygłosi autorską prelekcję wprowadzającą  w tematykę dziedzictwa utraconego, połączoną z multimedialną prezentacją wyników badań.

Ważnym i wciąż aktualnym zadaniem stojącym przed Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (zwanym przed 1946 rokiem Muzeum Miejskim) jest ustalenie pełnej, wiarygodnej i opartej o wszechstronne poszukiwania i kwerendy, listy strat poniesionych w wyniku II wojny światowej. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Badanie polskich strat wojennych” było możliwe przeprowadzenie kwerend w zakresie malarstwa polskiego, dotychczas niezgłoszonego w ministerialnej bazie dzieł utraconych.

Galeria Sztuki Nowoczesnej
ul. Mennica 8

Fot. Piotr Wiszniewski, Fragment ekspozycji z okresu międzywojennego – malarstwo, ok. 1935

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie