Dziecko i opiekun w bibliotece

Miesiąc tematyczny na labib.pl

08 Kwi Dziecko i opiekun w bibliotece

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy dzień Książki dla Dzieci, a 23 kwietnia – Światowy dzień Książki i Praw Autorskich, dlatego też Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie LABiB postanowiły jeden z miesięcy tematycznych poświęcić dzieciom i ich opiekunom w bibliotece.

W ramach miesiąca tematycznego odbędą się dwa webinaria adresowane do wszystkich bibliotekarzy, także tych prowadzących biblioteki szkolne.

Pierwsze webinarium odbędzie się tuż po Świętach Wielkanocnych – 15 kwietnia (środa) o godz. 11.00. Szkolenie pt: “Coś dla dzieci? Coś dla rodziców? Biblioteka oczywiście!” poprowadzi Anna Wysocka z Biblioteki Publicznej w Piasecznie. Prowadząca opowie uczestnikom spotkania o akcjach promujących czytelnictwo czy warsztatach dla dzieci i rodziców. Podzieli się też innymi ciekawymi pomysłami, które przyciągną do biblioteki i młodszych, i starszych, i zachęcą ich do skorzystania z bibliotecznej oferty edukacyjno-kulturalnej. Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając link:
https://frsi.clickmeeting.pl/labib-cos-dla-dzieci-cos-dla-rodzicow-biblioteka-oczywiscie-/register

Kolejne webinarium pt: „Zabierz dziecko do biblioteki!” odbędzie się 24 kwietnia (piątek) również o godz. 11.00. Poprowadzi je Paweł Dobrzelecki – zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. W czasie zajęć bibliotekarze dowiedzą się, jak uczynić bibliotekę miejscem przyjaznym dla dziecka i rodzica oraz jak zachęcić małych czytelników do korzystania z zasobów bibliotecznych. Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając link:
https://frsi.clickmeeting.pl/labib-zabierz-dziecko-do-biblioteki-/register

W kwietniu na stronie labib.pl opublikowane zostaną również nowe artykuły dotyczące m.in. Klubu czytających rodzin, wartościowych książek dla dzieci, różnych akcji adresowanych do najmłodszych i ich rodziców czy aranżacji przestrzeni bibliotecznej w sposób przyjazny dla wszystkich czytelników, zwłaszcza tych najmłodszych.

W razie pytań lub wątpliwości można kontaktować się z ekspertami miesiąca za pośrednictwem portalu labib.pl lub mailowo pod adresem stowarzyszenielabib@gmail.com

Ekspertami miesiąca są:

  • Paweł Dobrzelecki
  • Natalia Gromow
  • Katarzyna Marchwica
  • Monika Schmeichel-Zarzeczna
  • Dorota Woźnica
  • Anna Wysocka

Oprac. i projekt graf. Anna SiemińskaLiczba odwiedzin:

3,044,159