Dzieci Świata – wystawa plenerowa

07 lipiec Dzieci Świata – wystawa plenerowa

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w BydgoszczyW dniach 9-29 lipca 2021 r. w Bydgoszczy dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata, oglądając plenerową wystawę fotografii naszej cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia realizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Dzieci Świata to kolejna wystawa po Uśmiechu Świata przepełniona różnorodnością kulturową i empatią, prezentująca z niezwykłą wnikliwością  dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu (przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej). Jak pisze autorka w albumie Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej, „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami”.

Dzieci na fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki. Od najmłodszych lat pracują, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Prezentacja wystawy: Plac przy Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Andrzeja Szwalbego 6, Bydgoszcz, 9-29 lipca 2021 r.

Inauguracja wystawy: 9 lipca 2021, godz.17.00

 

7 lipca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,849,227