„Dzieci świata” – wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

„Dzieci świata” – wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej

logockbrowarb Włocławek

Włocławskie dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z różnych stron świata, oglądając plenerową wystawę fotografii cenionej podróżniczki, znanej m.in. z legendarnego programu, realizowanego z Tonym Halikiem „Pieprz i wanilia”.

„Dzieci Świata” to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona uśmiechem, różnorodnością kulturową, empatią, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, pracując od najmłodszych lat, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

 

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Marka Wojtkowskiego – Prezydenta Miasta Włocławek.

Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Włocławek, Centrum Kultury „Browar B.” i Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Wystawa będzie prezentowana w Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28 w dniach 10-12 września, a od 13 do 30 września na Placu Wolności.

Inauguracja wystawy nastąpi 15 września o godz. 12.00.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy, a dzieci również do wzięcia udziału w konkursie!

 

Plik do pobrania:

Regulamin-konkursu-Dzieci-Swiata

 

Źródło: ckbrowarb.pl

Graf. ckbrowarb.pl

7 września 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,837,054