Duet Sikorowskich w CK Browar B. we Włocławku

Duet Sikorowskich w CK Browar B. we Włocławku

Rodzinny duet Sikorowskich (ojciec i córka) wsparty instrumentalnym zespołem wystąpi na scenie CK “Browar B.” we Włocławku 22 kwietnia o 17.00, prezentując zarówno przeboje grupy Pod Budą, jak i własne.

Andrzej Sikorowski – to piosenkarz, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, obecny na polskiej scenie muzycznej od 40 lat. Jest autorem zdecydowanej większości tekstów piosenek grupy Pod Budą oraz większości kompozycji. Jego piosenki wykonywali m.in.: Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau.

Maja Sikorowska – córka artysty – zadebiutowała w 1995 roku. W 2005 roku zaśpiewała z ojcem na ich pierwszej wspólnej płycie „Kraków-Saloniki”. Album został nominowany do Fryderyka 2005 w kategorii „Album Roku – Piosenka Poetycka”. Od tego czasu nagrała z ojcem jeszcze dwa albumy. Aktualnie koncertuje z zespołem Kroke. Formacja ta jest połączeniem dwóch żywiołów – wokalistki władającej perfekcyjnie językiem greckim i zespołu doskonale poruszającego się w bałkańskich klimatach. Artyści próbują polskiemu słuchaczowi pokazać piękno i autentyzm muzyki, której dotychczas nad Wisłą w takiej formie nie prezentowano.

Podczas wspólnych koncertów z córką Sikorowski przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą, takich jak „Kap, kap, płyną łzy”, czy śpiewanych poza nią, takich jak „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ale to już było” oraz pochodzących z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt – „Kraków-Saloniki”, „Sprawa rodzinna” i najnowszej z 2016 roku – „Okno na Planty”.

Koszt biletów: 75 zł.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie