DO SERCA PRZYTUL PSA – malarskie rysunkowe i graficzne opowieści o psach i ich opiekunach

INNA URMANOWA 16

DO SERCA PRZYTUL PSA – malarskie rysunkowe i graficzne opowieści o psach i ich opiekunach

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Mieć jednego przyjaciela przez całe swoje życie? W życiu człowieka jest to rzecz niebywała, jednak w życiu psim jest to sprawa podstawowa. Nasze kochane czworonogi są niezastąpione w budowaniu wrażliwości i pozytywnych emocji. Często odnajdują się w roli komediantów, pomocników, ratowników i stróżów lub zwyczajnych towarzyszy codzienności.

Wystawa „DO SERCA PRZYTUL PSA – malarskie, rysunkowe i graficzne opowieści o psach i ich opiekunach” jest zbiorem wyjątkowych prac plastycznych dzieci z bliskich i odległych zakątków świata. To dowód na to, że niezależnie od szerokości geograficznej najmłodsi cenią swoje psiaki za ich żywiołowość, oddanie i honorową przyjaźń.

Każdy z nas poprzez doświadczenia z czworonożnymi przyjaciółmi namalował w swoich wspomnieniach chwile pełne szczerości ze swoim pupilem. Wiele chwil udokumentowaliśmy na domowych fotografiach. Jakie wspomnienia przelały na papier dzieci ze Słowacji, Czech, Polski i Sri Lanki oraz innych państw świata? Przekonajcie się sami, odwiedzając Galerię!

4 marca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,742,231