Detektyw Ania na tropie

Detektyw Ania na tropie

Teatr „Baj Pomorski” zaprasza na spektakl według tekstu młodej pisarki Zuzanny Kawy, której książki były wydawane m. in. w Chinach czy na Ukrainie. ,,Detektyw Ania na tropie” to pełna zwrotów akcji opowieść nawiązująca do tradycji kryminału. Jak nastoletni śledczy poradzą sobie z zagadką spalonej stodoły? Czy zapobiegną kradzieży skarbu? I co z tym wspólnego ma Sherlock Holmes? W obsadzie m.in. Anna Cieślak!

,,Ania usiadła i nerwowo stukając palcami o stół, oczekiwała na więźnia. Juliusz Anonim, wysoki mężczyzna o ciemnej karnacji i czarno-siwych włosach, na oko w wieku taty małej detektyw, został wprowadzony do pokoju widzeń w asyście strażnika. Wyglądał na zdziwionego, zaskoczonego, kiedy zobaczył, że odwiedzającym jest znajoma mu dziewczynka”.

Autor: Zuzanna Kawa

Adaptacja: Janusz Kukuła

Reżyseria: Wojciech Kukuła

Obsada: Anna Cieślak, Zuzanna Kawa, Andrzej Ferenc, Przemysław Wyszyński

Zuzanna Kawa – uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia „Edukacja” w Toruniu; laureatka i zwyciężczyni kilku edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego; członkini Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń”; autorka m. in. książek ,,Ania Wood na tropie” (2014), i ,,Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego” (2017), które przetłumaczono także na języki: angielski, francuski i rosyjski.

19 maja, godzina 17.00

Teatr ,,Baj Pomorski”, ul. Piernikarska 9

Wstęp wolny!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,835,946