“Dam Ci tlen, a smog i CO2 zjem!”

Akcja sadzenia drzew

“Dam Ci tlen, a smog i CO2 zjem!”

Bydgoski Alarm SmogowyDzięki społecznikom z Bydgoskiego Alarmu Smogowego zaczęło się wielkie sadzenie drzew w ramach akcji “Dam ci tlen, a smog i CO2 zjem!”  Najpierw rośliny zostały przewiezione do Myślęcinka, gdzie uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy opisali każdą sadzonkę przekazaną przez Nadleśnictwo Żołędowo. Później trafiły one do 28 szkół dzięki transportowej pomocy firmy Novacode z Kruszyna Krajeńskiego.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz entuzjazmem nauczycieli i uczniów dlatego planujemy kontynuację w następnych sezonach – mówi pomysłodawczyni akcji z Bydgoskiego Alarmu Smogowego – Łącznie przy szkołach zostanie zasadzonych 2,3 tys. drzew i krzewów, a w przyszłym roku wiosną – 2 tys. bylin, a także pnącza i zioła. Akcji sadzenia drzew towarzyszy edukacja ekologiczna. Wiosną w ramach akcji zostaną posadzone również rośliny miododajne i łąki smogowe.

 

Przypominamy, że już wkrótce będziemy obchodzić Dzień Krajobrazu, którego tematem przewodnim w tym roku jest drzewo w krajobrazie.

 

Fot. Bydgoski Alarm Smogowy

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646088