CZYTAJMY SIĘ!: Zabić po raz drugi, pardon – napisać książkę, Maciej Klimarczyk, autor thrillera psychologicznego pt. Śpiewaczka

CZYTAJMY SIĘ!: Zabić po raz drugi, pardon – napisać książkę, Maciej Klimarczyk, autor thrillera psychologicznego pt. Śpiewaczka

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyDlaczego ludzi interesują zbrodnie? Dlaczego kryminały nas fascynują? Skąd popularność tego gatunku w literaturze czy kinie? Podczas spotkania porozmawiamy o mechanizmach zbrodni i kulisach pisarskich, a także o autentycznych zdarzeniach w regionie, badanych przez antropologów sądowych. Jak życie człowieka, a właściwie już jego „nieżycie” rezonuje, stając się inspiracją dla twórców?

Maciej Klimarczyk, lekarz psychiatra, seksuolog, doktor nauk medycznych. Prowadzi własną praktykę lekarską w Bydgoszczy i w Mogilnie. Zajmuje się też popularyzacją wiedzy o zdrowiu psychicznym i seksualnym człowieka, prowadząc swój kanał na YouTube i współpracując z wieloma instytucjami i mediami (Radio ZET, TVN, Wyborcza.pl, „Wysokie Obcasy”, TOK FM, TVP Bydgoszcz, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy). W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego debiutancka powieść, thriller psychologiczny pt. Śpiewaczka. Książka została nominowana przez portal lubimycztac.pl do tytułu książki roku w kategorii debiut, a także otrzymała Literacką Nagrodę Bydgoszczy „Strzała Łuczniczki”. Autor obecnie jest w trakcie pisania swojej drugiej powieści.

Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Koczorski, biegły w zakresie antropologii fizycznej i sądowej (specjalizacje: antropologia, antroposkopia), który od wielu lat zajmuje się antropologią sądową, analizując szczątki kostne. Współpracuje głównie z organami ścigania. Badał szczątki zamordowanych osób i nieobce są mu kryminały sprzed wieków.

Spotkanie poprowadzi Alicja Dużyk. 

Termin: 17 stycznia 2023 (wtorek), godz. 18:00

Wstęp jest wolny.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

17 stycznia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,054,033