Czy istnieje dobra dyskryminacja?

kredki białe i kredka czarna

Czy istnieje dobra dyskryminacja?

Dziś (2 marca) z okazji Międzynarodowego Dnia bez Dyskryminacji zapraszamy na wykład Michała Bomastyka “Stereotyp, dyskryminacja, wykluczenie. Dlaczego potrzebujemy równościowego społeczeństwa?”

Kiedy zaczyna się dyskryminacja i jakie są jej konsekwencje. Czy dyskryminacja może być pozytywna? Czym są stereotypy, a kiedy mówimy o wykluczeniu? I dlaczego to wszystko jest ze sobą powiązane? Na te ważne pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi, a które stanowią dla nas punkt wyjścia. Wciąż jednak pozostaje do rozstrzygnięcia kluczowa kwestia: czy możliwy jest świat wolny od stereotypów, dyskryminacji i wykluczenia, a zatem społeczeństwo inkluzywne – równościowe i otwarte? Czy tak naprawdę jest nam ono potrzebne? Święto „Zero dla Dyskryminacji” to dobry moment, aby wspólnie przedyskutować te kwestie.

Prelegent, Michał Bomastyk, jest prezesem Fundacji Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom, której celem są akcje na rzecz budowania równościowego i włączającego społeczeństwa. Ponadto jest doktorantem w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu i jest jednym z koordynatorów Toruńskiej Grupy Lokalnej Amnesty International oraz Poradni dla Równości.

Środa, 2 marca 2022r., godz. 18.00, ul. Gdańska 4, Muzeum (sala audiowizualna). Wstęp do muzeum 1 zł.

Fot. Gustavo Torres (Pixabay)

2 marca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6973617