Czwartki w Ostromecku – Odkrywanie dawnych smaków

Czwartki w Ostromecku – Odkrywanie dawnych smaków

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyBydgoskie Biuro Seniora i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zapraszają seniorów do wzięcia udziału w nowym cyklu wyjazdowych spotkań „Czwartki w Ostromecku”.

Bezpłatne zaproszenia odbierać można w kasie Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Marcinkowskiego 12-14, od poniedziałku, 18 października, od godziny 10.00 (zaproszenia dedykowane osobom powyżej 60. roku życia, liczba miejsc jest ograniczona, limit trzech zaproszeń dla jednej osoby, konieczność podania danych osób zapraszanych).

Będzie to drugie z cyklu dziesięciu spotkań, które mają przyczynić się do odnowienia relacji międzyludzkich i oderwania od niełatwej rzeczywistości. Tematyka spotkań będzie mieć charakter interdyscyplinarny, związany z szeroko pojętą kulturowością naszego dziedzictwa – zapowiada Hanna Parucka.

Anna Kornelia Jędrzejewska – muzealniczka, historyczka sztuki, regionalistka, kustoszka w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (Pracownia Etnografii) oraz kuratorka Pracowni Dziedzictwa Kulinarnego Miejskiego Centrum Kultury. W latach 2006–2017 pracowała w Muzeum Okręgowym w Toruniu, współtworzyła Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa i Muzeum Toruńskiego Piernika (wraz z Barbarą Kukowicz-Wirowską). Kuratorka wystaw, autorka publikacji i artykułów, edukatorka. Zainteresowania badawcze koncentruje na historii i tradycjach kulinarnych w kontekście muzealnym, a także na piernikarstwie. W 2021 roku stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego realizująca projekt: „Pierniki w kujawsko-pomorskim”. Pracuje społecznie jako członkini stowarzyszeń m.in. Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej.

Termin: 28.10.2021 godz. 12.00 – 16.00, Pałac Nowy w Ostromecku

Informacja TUTAJ

Fot. Pixabay

18 października 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,947,320