Czeskie bohaterki na wystawie

Czeskie bohaterki na wystawie

Bydgoszcz logoZ okazji objęcia czeskiej prezydencji w Radzie UE w Młynach Rothera w Bydgoszczy otwarto wczoraj (30.06.2022 r.) wyjątkową wystawę pn. „Czeskie bohaterki”. Ekspozycja prezentująca sylwetki wielkich Czeszek będzie dostępna do 14 lipca br. Wstęp jest wolny.

Wystawę uroczyście otworzyli prezydent Rafał Bruski i Konsul Honorowy Republiki Czeskiej Dariusz Zimny. Prezentowana w Bydgoszczy z okazji objęcia czeskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej wystawa. „Czeskie Bohaterki” to ilustrowana mozaika złożona z portretów wielkich Czeszek – władczyń, polityczek, artystek, badaczek czy sportsmenek, które odegrały ważną rolę nie tylko w czeskiej, ale również międzynarodowej historii i współczesności.

Wystawa powstała w związku ze stuleciem nadania w 1920 praw wyborczych czechosłowackim kobietom oraz 200. rocznicą urodzin pisarki Boženy Němcovej. Przybliża sylwetki pięćdziesięciu ważnych kobiecych postaci widzianych oczyma młodych współczesnych ilustratorek i ilustratorów, studentów Wydziału Projektowania i Sztuki im. Ladislava Sutnara na Uniwersytecie Zachodnich Czech w Pilznie, pod opieką Renáty Fučíkovej.

Ekspozycję można oglądać od 1 do 14 lipca br. w godz. 12:00-20:00.
Wstęp jest wolny.
Miejsce: Młyny Rothera, III piętro.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl

Fot. www.bydgoszcz.pl

1 lipca 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,042