Czas dla nas: Zasiali górale owies… (14 luty)

Czas dla nas: Zasiali górale owies… (14 luty)

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza dzieci z rodzicami na kolejne spotkanie muzyczne z cyklu Czas dla nas. Najbliższe zajęcia odbędą się 14 lutego (niedziela) o godz. 15.00.

Podobno owies najlepiej siać w połowie marca, ale my już teraz przygotujmy się do tego zadania! A zamierzamy to zrobić śpiewając, a nawet tańcząc! Zapraszamy na spotkanie z taneczną muzyką ludową. W  polskim folklorze – od morza do Tatr – nie brak  wesołych piosenek i zabaw, do których nauki zachęcamy, wszak tradycję trzeba pielęgnować.

Czas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.

Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo, a dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzyką.

Przygotowanie i prowadzenie: Adriana Wdziękońska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,142,880