Cykl „OBRAZowo Rzecz Ujmując”- Ferdynand Ruszczyc

Cykl „OBRAZowo Rzecz Ujmując”- Ferdynand Ruszczyc

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 18.06.2020 r. o godz. 16.00 na spotkanie z cyklu OBRAZowo Rzecz Ujmując II – Ferdynand Ruszczyc.

Bilety w cenie 15 złotych (normalny) i 10 złotych (ulgowy) do zakupu w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (kasie głównej w Ratuszu Staromiejskim) oraz na stronie bilety.muzeum.torun.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Cykl skierowany jest do wszystkich zainteresowanych malarstwem i rzeźbą polską. Spotkania te są kontynuacją cieszącego się dużą popularnością, zainaugurowanego w zeszłym roku cyklu. W tym zaprezentowane zostaną sylwetki kolejnych dziesięciu znakomitych artystów, których dzieła znajdują się w kolekcji toruńskiego muzeum.

W okresie od 6 lutego do 5 listopada 2020 roku zaplanowano 10 wykładów, które poprowadzi starsza kustosz Anna Kroplewska-Gajewska, autorka katalogu Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

Wykaz spotkań wraz z terminami (wszystkie rozpoczynają się o godzinie 16.00):

18.06. Ferdynand Ruszczyc
16.07. Bronisław Jamontt
30.07. Józef Chełmoński
06.08. Józef Pankiewicz
20.08. Olga Boznańska
03.09. Stanisław Borysowski
01.10. Tadeusz Brzozowski
05.11. Stefan Gierowski

Fot. Muzeum Okręgowe w Toruniu, Ferdynand Ruszczyc Krajobraz wiosenny, 1901

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie