Copernicana on-line w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej

Ksiaznica Kopernikanska

Copernicana on-line w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej

„Copernicana on-line w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej” to projekt, który Książnica zrealizowała ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Celem głównym zadania „Copernicana on-line” jest jak najszersze udostępnienie najcenniejszych obiektów Książnicy Kopernikańskiej poza gmach instytucji, w sposób atrakcyjny, zachęcający do podjęcia wirtualnego kontaktu z obiektami kultury w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Przewodnikiem po wirtualnej przestrzeni jest Mikołaj Kopernik, który wprowadza użytkownika w tajemniczy świat wirtualnych magazynów książek. Uczestnik wirtualnego spaceru może zbliżyć się do interesującego go regału i po kliknięciu otworzyć wybrane księgi. Może zapoznać się z ich treścią, obejrzeć iluminację, ikonografikę oraz zyskać informacje o autorze czy tytule. System jest łatwy w obsłudze, z logicznym układem treści, przejrzystą szatą graficzną, responsywny, z wersją kontrastową dla osób słabowidzących i wersją audio.

Dodatkowo powstała strona internetowa www.ksiaznica.torun.pl  (zwana Copernicaną), która pełni funkcje witryny Książnicy oraz kontynuuje projekt pod nazwą „e-Książnica” będący wynikiem działalności kulturalno-edukacyjnej pracowników Książnicy w czasie pandemii. Na stronie umieszczane są informacje o nadchodzących wydarzeniach kulturalnych (spotkaniach autorskich, konkursach, prelekcjach itp.), w formie wpisów w aktualnościach i/lub wydarzeniach. Dodatkowo strona wyświetla informacje z profili społecznościowych Książnicy, dzięki czemu wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu.

 

     Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego logo

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646339