Co dalej po powrocie do szkoły średniej? Spotkanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

Reintegracja i co dalej? Spotkanie dla nauczycieli

Co dalej po powrocie do szkoły średniej? Spotkanie dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych na bezpłatne spotkanie “Reintegracja i co dalej?”. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2021 r.

W jego trakcie poruszymy kwestię integracji, a właściwie reintegracji, która aktualnie ma miejsce w szkołach. Wspólnie z zaproszonymi przez nas gośćmi postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak zintegrować klasę po długiej przerwie, jak zbudować na nowo więzi i jak przygotować się do zawiązania nowych zespołów klasowych – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Ważnym tematem jest również to, jakie korzyści wynosimy z nauki on-line i które rozwiązania przydadzą się w nauczaniu stacjonarnym. Poszukamy pomysłów, aby wykorzystać potencjał nowych doświadczeń w pracy ze starszą młodzieżą – dodaje.

W trakcie spotkania uczestniczki i uczestnicy wysłuchają prelekcji zaproszonych gości:

  • Małgorzata Błajet, psycholożka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu, opowie o  sytuacji młodzieży oraz obawach uczniów oraz zaleceniach dla pedagogów,
  • Hanna Wrycza-Wilińska, dyrektorka I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, powie o tym, co dalej będzie się działo w szkołach po reintegracji. O czym powinniśmy pamiętać, aby pomóc wejść nauczycielom i uczniom na nowo w nauczanie stacjonarne,
  • dr Piotr Florianowicz, Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, przedstawi„Nielekcje” i opowie o organizacji oraz prowadzeniu zajęć w formie warsztatów twórczych dla uczniów ze szkół średnich. Nie zabraknie informacji o metodach pozyskiwania środków zewnętrznych, a także korelacji sztuki z innymi dziedzinami nauki,
  • Magdalena Kończewska, nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu, zaprezentuje osobiste doświadczenia i ćwiczenia reintegracyjne.

 

Spotkanie jest również okazją do zadania pytań i wymiany doświadczeń. Dodatkowo, pracownicy centrum nauki zaprezentują możliwości wykorzystania wystawy „Ścieżki dorastania” do przeprowadzenia lekcji integracyjnej po powrocie do szkoły oraz udostępnią materiały szkoleniowe. Uczestnicy mają również zapewnioną kawę i inne niezbędne materiały do przeprowadzenia zajęć.

Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca o godz. 18.00. Potrwa ok. 2 godzin. Zgłoszenia do udziału można wysyłać na adres poczty elektronicznej: d.nbujnarowska@centrumnowoczesnosci.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W temacie wiadomości należy wpisać „REINTEGRACJA: 10 czerwca”. Wysyłając zgłoszenie trzeba podać: imię, nazwisko, nazwę nauczanego przedmiotu oraz nazwę szkoły.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Partnerami spotkania organizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. prof. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Czwartki dla nauczycieli

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wznawia “Czwartki dla nauczycieli”. Najbliższe bezpłatne spotkanie odbędzie się 17 czerwca. W trakcie wydarzania nauczyciele będą mogli zapoznać się z ofertą jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim, a także zobaczyć możliwości wykorzystania jego infrastruktury w działalności edukacyjnej nauczycieli i wychowawców. Informacji w sprawie “Czwartków dla nauczycieli” udziela Dorota Nijaki-Bujnarowska, e-mail: d.nbujnarowska@centrumnowoczesnosci.org.pl, tel. 56 690 49 90 wew. 607.

Na stronie toruńskiego centrum nauki jest dostępna specjalna strona dla nauczycieli. Można na niej znaleźć między innymi materiały pomocne przy działaniach reintegracyjnych.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,567