Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Kwietnik na Dzień Nauczyciela

kwietnik wykonany techniką makramy

Chodź na (s)ploty! | Warsztaty plecenia makram | Kwietnik na Dzień Nauczyciela

Dwór Artusa - logo

Masz ochotę na pogaduchy połączone z dawką kreatywności? Chodź na (s)ploty! Tak nazwaliśmy warsztaty przygotowane z myślą o tych, którzy chcieliby w miłej atmosferze tworzyć projekty techniką makramy. Modne akcesoria i ozdoby ze sznurków zawojowały ostatnio sklepy, ale nic nie daje takiej satysfakcji, jak świadomość, że to nasze własnoręczne dzieło. Dodatkowo każdy projekt możemy dowolnie personalizować i dopasować do własnych upodobań i potrzeb.

Makrama to technika zaplatania znana już od czasów starożytnych, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, nie tylko ze względu na efektowność kompozycji, ale i prostotę wykonania. Do stworzenia robótki nie potrzeba dodatkowych narzędzi, takich jak szydełko czy druty, a możliwości są wręcz nieograniczone! Niezależnie, czy zaczynasz od zera i chcesz poznać podstawowe sploty, czy już masz doświadczenie i pragniesz spędzić popołudnie, odprężając się pośród sznurków i poznając nowe wzory do wykonania, warsztaty będą do tego idealną okazją. Tworzenie makram to alternatywna forma rozrywki, która pomaga się odstresować i dać upust swojej kreatywności.

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego – „Kwietnik na Dzień Nauczyciela”! Własnoręcznie wykona dekoracja, jest najlepszym wyrazem wdzięczności dla naszych pedagogów i wychowawców. Taki upominek możemy wręczyć również na każdą inną okazję – urodziny, imieniny lub rocznicę! Plecioną kompozycję możemy wykonać również wspólnie z naszymi najbliższymi, przy okazji relaksując się, wymieniając pomysłami i tworząc wspólne, niepowtarzalne dzieło, które ozdobi nasze wnętrza, tarasy, czy balkony. Do zobaczenia na splotach!

Zajęcia poprowadzi Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.

*Na każdym spotkaniu płacimy za stanowisko (materiały na jedną kompozycję), przy stanowisku może pracować od 1 do 3 osób, więc kupując jeden bilet możecie ze sobą zabrać dziecko, mamę, sąsiadkę czy partnera lub partnerkę. Obowiązkowe zgłoszenie liczby osób na 3 dni przed warsztatami na adres e-mail: anna.kacperska@artus.torun.pl

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Kiedy: 06.10.2022 czwartek | godz. 18:00

Gdzie: Filia Dom Muz | Podmurna

Bilety: 75 zł / normalny

Zakup biletów na stronie Dworu Artusa w Toruniu – TUTAJ

4 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,944,378