BYDGOSZCZ PRZEMYSŁOWA DAWNIEJ I DZIŚ. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny

BYDGOSZCZ PRZEMYSŁOWA DAWNIEJ I DZIŚ. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w BydgoszczyKujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z redaktorami i autorami zbioru studiów pt. „Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł bydgoski jako produkt kulturalny i turystyczny”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 3 grudnia 2021 o godz. 18:00 w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszcz, pl. Kościeleckich 6. Współorganizatorem wydarzenia jest Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Wstęp jest wolny.

Geneza książki sięga 2018 roku. Wówczas włodarze Bydgoszczy doceniając znaczenie dziedzictwa przemysłowego ogłosili rok 2018 Rokiem Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. W ramach tego szczególnego roku, jesienią, w Muzeum Wodociągów, w Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242, odbyła się popularno-naukowa konferencja „Znaki – Bydgoszcz przemysłowa dawniej i dziś. Przemysł Bydgoszczy jako produkt kulturalny i turystyczny”. Podczas konferencji, dwudziestu trzech prelegentów opowiadało o rozwoju bydgoskiego przemysłu na przestrzeni dwóch minionych wieków oraz jego wpływie na życie mieszkańców. Organizatorami konferencji były Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – spółka z o.o. (MWiK) i Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy, zaś współorganizatorami: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki.

Wygłoszone wówczas referaty dały podstawę do przygotowania publikacji, która otrzymała pozytywną opinię recenzentów: Rektora UKW – prof. dr. hab. Jacka Woźnego oraz prof. dr. hab. inż. Andrzeja Tomporowskiego z PBŚ. Skład i druk książki przy dofinansowaniu przez MWiK jest dziełem Wydawnictwa Uczelnianego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

 

Więcej informacji TUTAJ

1 grudnia 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,151,210