Bydgoszcz/ Pracownicy UTP za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska

Bydgoszcz/ Pracownicy UTP za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska

Zdecydowana większość pracowników Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (UTP) opowiedziała się w referendum za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska – poinformował we wtorek rzecznik UTP prof. Szymon Ł. Różański.

W referendum, przeprowadzonym wśród pracowników uczelni, wzięło udział 75 proc. nauczycieli akademickich i 60 proc. pozostałych zatrudnionych. Za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska opowiedziało się 83,2 proc. głosujących.

Rzecznik zaznaczył, że referendum jest jednym z elementów procesu konsultacyjno-decyzyjnego w sprawie zmiany nazwy uczelni. “UTP zasięga również opinii władz samorządowych w regionie. Zmiana wymaga także zgody na poziomie Ministerstwa Edukacji i Nauki” – dodał.

“Z satysfakcją przyjmuję stanowisko społeczności akademickiej. Stawiamy na rozwój i konkurencyjność, co wymaga odważnych decyzji. Kształcimy inżynierów od samego początku istnienia. Podkreślenie technicznego charakteru i rodowodu uczelni przez zmianę nazwy na Politechnika Bydgoska, pozwoli uzupełnić ofertę akademicką Bydgoszczy i regionu” – powiedział cytowany przez rzecznika rektor UTP prof. Marek Adamski.

Bydgoska uczenia stała się Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w 2006 r. Wcześniej funkcjonowała jako Akademia Techniczno-Rolnicza (1974-2006) i Wyższa Szkoła Inżynierska (1964-74). ATR powstała w wyniku połączenia z WSI z bydgoską filią Akademii Rolniczej w Poznaniu.

W strukturze UTP jest siedem wydziałów: Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Hodowli i Biologii Zwierząt, Inżynierii Mechanicznej, Rolnictwa i Biotechnologii, Technologii i Inżynierii Chemicznej, Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki oraz Zarządzania. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ ekr/

Fot. Fotolia

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,081