Bydgoski Bąbel Matematyczny wędruje po województwie kujawsko-pomorskim

Zakończenie programu BĄBEL MATEMATYCZNY - gmina Świecie

Bydgoski Bąbel Matematyczny wędruje po województwie kujawsko-pomorskim

7 stycznia 2020 roku zakończono realizację rocznego matematycznego programu edukacyjnego DZIECI MYŚLĄ, DZIAŁAJĄ I MÓWIĄ, czyli BYDGOSKI BĄBEL MATEMATYCZNY RUSZA W ŚWIAT. Przez cały rok kalendarzowy 2019 grupa 25 nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i matematyki w klasach starszych z gminy Świecie, systematycznie, co dwa tygodnie, spotykała się na zajęciach zmierzających w kierunku zmiany podejścia do uczenia się dzieci matematyki. Główny nacisk położono na badanie, doświadczanie, „namacalne” odkrywanie praw, samodzielne wyciąganie wniosków. Uczestniczki na każdych zajęciach bardzo aktywnie pracowały i wcale nie chciały ich kończyć.

Na zakończenie rocznej pracy zaprezentowano efekty wdrażania programu w swoich placówkach. Było to bardzo kreatywne, interesujące i inspirujące.

W ewaluacji końcowej nauczycielki poproszono o dokończenie zdania OPOWIEM INNYM O BĄBLU MATEMATYCZNYM, ŻE… Oto niektóre wypowiedzi:

  • wspaniale otwiera umysł;
  • bardzo ciekawy, godny polecenia cykl zajęć;
  • podczas zajęć jest kreatywnie, ciekawie, zabawnie;
  • warto tak pracować z dziećmi;
  • wyrabia inne spojrzenie na matematykę;
  • inspiruje, rozwija, uczy myślenia.

 

9 stycznia 2020 roku kolejna grupa nauczycieli zainteresowanych zmianą podejścia do uczenia się dzieci matematyki, tym razem w gminie Nakło, rozpoczęła bąblowe zajęcia. Przed nimi rok intensywnej, ale z pewnością owocnej pracy.

Oprac. G. Szczepańczyk
Fot. V. Panfil-Smolińska

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,149,490