Być jak … Stanisław Zagajewski

Być jak … Stanisław Zagajewski

Urząd Miasta Włocławek

Trwa trzynasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego – edycja szczególna i niepowtarzalna, bo odbywa się w czasie światowej pandemii. Adresatami konkursu są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzież ze szkół średnich.

W lutym 2021 r. mijają terminy składania prac do tego szczególnego, artystycznego konkursu. W kategorii: „prace tworzone na miejscu” zgłoszenia uczestników (maksymalnie 3 osoby z placówki) przyjmowane są od szkół i instytucji kulturalno-oświatowych – na karcie zgłoszeniowej – do 2 lutego 2021 roku. Do 12 lutego 2021 r. powinno nastąpić przekazanie prac tworzonych na miejscu do Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

W kategorii: „prace nadesłane”, wypalone i podpisane prace o wymiarach maksymalnie 30x30x30 cm (glina raz wypalona tzw. biskwit, nieszkliwiona, niepatynowana) należy przesyłać do 5 lutego  2021 roku.

Rzeźby oceni jury złożone z artystów plastyków i historyków sztuki. Wernisaż we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, planowany jest na 9 kwietnia 2021.

Konkurs organizują: Centrum Kultury Browar B. oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Szczegółowy terminarz oraz regulamin konkursu są opublikowane na stronie: ckbrowarb.pl.

Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Istnieje możliwość wypożyczenia wystawy przez instytucje kulturalne w Polsce, które zechcą zorganizować ją w swojej siedzibie.

 

Źródło: wloclawek.pl

Fot. gł. X Edycja Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. St. Zagajewskiego 2018, fot. M. Maciejewski (źródło: ckbrowarb.pl/imprezy/rok-zagajewskiego/)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,568