Budowlanka Szkołą Demokracji!

Budowlanka Szkołą Demokracji!

W roku szkolnym 2021/22 w programie Szkoła Demokracji (III edycja w ramach projektu “Akademia Demokracji”) wzięły udział 72 szkoły z całej Polski, z których 33 zdobyły certyfikat Szkoły Demokracji, a 32 uzyskały certyfikat z wyróżnieniem.

Głównym celem projektu było zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej. Podstawowy certyfikat otrzymały szkoły, które zrealizowały pomyślnie diagnozę, plan działania i 3 wyzwania z trzech różnych obszarów (działanie zostało opisane na platformie i zaakceptowane przez mentora/kę jako zgodne z kryteriami programu), a certyfikat z wyróżnieniem otrzymały placówki, które zrealizowały również kolejne wyzwania z czwartego i/lub piątego obszaru.

Miło nam poinformować, że Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku wziął udział w programie „Szkoła Demokracji” i uzyskał certyfikat Szkoły Demokracji.

 

 

Certyfikaty są ważne 2 lata od momentu przyznania.

Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie szkoły.

 

Źródło: zsb.wloclawek.pl

Fot. zsb.wloclawek.pl

22 czerwca 2022

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,687,272