Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do zadbania o polskie symbole narodowe

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do zadbania o polskie symbole narodowe

Niepodległa logo

Zbliżają się obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na obostrzenia związane z wprowadzeniem stanu epidemii tegoroczne obchody nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie.

W tym roku w Święto Flagi i w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja nie będzie wielkich zgromadzeń. Będzie tradycyjne wciągniecie flagi na Pl. Zamkowym w Warszawie i przesłanie do Polaków na 3 maja – zapowiedział prezydent Andrzej Duda podczas sesji “Q&A” na Facebooku.

Biuro Programu „Niepodległa” przypomina JAK DBAĆ O SYMBOLE NARODOWE? oraz zaprasza do zapoznania się z zasadami korzystania z przygotowanych plansz. Zadbajmy o nasze symbole. Nie piszmy po godle, odprasujmy flagi, pilnujmy tekstu hymnu i dzielmy się tą wiedzą dalej.

Plansze do pobrania:

SYMBOLE NARODOWE – FLAGA POLSKI

SYMBOLE NARODOWE – GODŁO POLSKI

SYMBOLE NARODOWE – HYMN POLSKI

Polecamy również krótki poradnik FLAGA POLSKI – PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 

W kwietniu 2005 roku Najwyższa Izba Kontroli w ramach raportu „Informacja o wynikach kontroli używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej”, opracowanego przez Tadeusza Jeziorowskiego, w załączniku nr 8, zaprezentowała zasady dobrej praktyki używania symboli państwowych. 4 lata później Dobromir Dziewulak opracował „ETYKIETĘ FLAGOWĄ” dla Biura Analiz Sejmowych. Odpowiedzi na inne pytania można szukać także w protokole dyplomatycznym i na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: niepodlegla.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662828