Biblioteki nie zostawiają swoich czytelników

tablet, biblioteka

Biblioteki nie zostawiają swoich czytelników

Biblioteki, tak jak wszystkie inne instytucje kultury i nauki, musiały zamknąć drzwi przed swoimi użytkownikami, zawiesić lub ograniczyć działalność kulturalną. Co za tym idzie, musiały także ponownie zdefiniować swoją rolę w społeczeństwie i spróbować przenieść swoją działalność ze świata realnego do wirtualnego.

Z tym wyzwaniem poradziła sobie Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Wsparła zdalnie swoich użytkowników, tworząc tzw. Domowy Niezbędnik Czytelnika, w którym znaleźć można informacje na takie tematy jak: biblioteki cyfrowe, spotkania autorskie online, wirtualne spacery po muzeach – nie tylko polskich.

Ciekawą propozycją jest akcja  #zostańwdomuczytajksiążki – Wojciecha Chmielarza, Jakuba Ćwieka, Grzegorza Kalinowskiego oraz Krzysztofa Zajasa. Autorzy na bieżąco dzielą się z Czytelnikami pisanymi tekstami. To wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się kulisom tworzenia książki.

Oprac. Alicja Przytomska-Pietrzak

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie