Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu proponuje nowe tytuły w IBUK Libra

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu proponuje nowe tytuły w IBUK Libra

                                                Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu                    

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu proponuje swoim czytelnikom dostęp do IBUK Libra, największej internetowej wypożyczalni online, czynnej całą dobę  (instrukcja korzystania). Od 17 kwietnia 2020 r. ilość dostępnych dla naszych czytelników e-booków powiększy się o kolejne 34 pozycje wykupione przez Bibliotekę. Wśród nowych nabytków znalazły się publikacje z takich dziedzin jak m.in.: pedagogika, psychologia, socjologia, historia, zarządzanie, programowanie; zakupione zostały też pozycje z literatury pięknej oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Wykaz nowych tytułów

Aby otrzymać darmowy PIN, należy skontakować się z pracownikami biblioteki za pośrednictwem adresu: wypozyczalnia@bptorun.edu.pl,  kody dostępu są przesyłane zainteresowanym osobom na podany przez nie adres mailowy. Można zgłaszać również podpowiedzi dotyczące zakupu konkretnych tytułów.

Jednocześnie przypominamy, że do końca kwietnia na platformie IBUK Libra dostępny jest bezpłatny pakiet 20 publikacji metodologicznych PWN.

Z zasobów IBUK Libra można korzystać w każdym miejscu za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania –  platforma dostępna jest w przeglądarce internetowej. IBUK Libra umożliwia swoim użytkownikom nie tylko czytanie książek, ale także tworzenie własnej półki z książkami oraz zaawansowaną pracę z tekstem: cytowanie i robienie projektów w półce myIBUK, dodawanie zakładek, notatek, tagowanie, wyszukiwanie wewnątrztekstowe.

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu zaprasza do odwiedzenia swojej strony internetowej i do przeglądania zamieszczanych tam materiałów oraz informacji. Zachęca również do korzystania ze swoich usług dostępnych w internecie, np.: zestawień bibliograficznych (w tym pozycji dostępnych on-line np. na temat dysleksji, komiksu), bazy bibliograficznej artykułów z czasopism prenumerowanych przez bibliotekę (artykuły dostępne zdalnie odszukać można wybierając indeks „dokumenty on-line” i wpisując „pełny tekst”). Zachęca także do korzystania z bezpłatnych e-booków dostępnych w POLONIE.

Zapraszamy do odwiedzania konta facebookowego biblioteki, na którym udostępniane są informacje o szkoleniach online, kursach e-learningowych, narzędziach pracy zdalnej, ciekawych książkach oraz interesujących wydarzeniach kulturalnych.

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu nadal działa i jest niezmiennie otwarta na Państwa sugestie i potrzeby. Prosimy o kontakt mailowy – jesteśmy dla Państwa.

 

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,486