Bezpłatne kursy językowe dla dorosłych

08 marzec Bezpłatne kursy językowe dla dorosłych

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno. Potwierdza to ponad 3,5 tysiąca mieszkańców Kujaw i Pomorza, którzy skorzystali z marszałkowskich bezpłatnych kursów języka niemieckiego, angielskiego i francuskiego. W tym roku zmieniliśmy warunki rekrutacji, dzięki czemu z zajęć skorzysta szersza grupa odbiorców. Zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.projektmowiszmasz.pl.

– Zdobywanie nowych umiejętności to inwestycja w siebie. Naszą ofertę szkoleń językowych dla dorosłych dostosowaliśmy do obecnej sytuacji epidemicznej – proponujemy nauczanie zdalne, bez wychodzenia z domu. Dodatkowo, chcąc umożliwić udział w kursach większej grupie osób, zdecydowaliśmy się zmienić dotychczasowe warunki rekrutacji i zrezygnować między innymi z kryterium poziomu wykształcenia  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Szkolenia przeznaczone są dla osób powyżej 18. roku życia, które:

  • mieszkają/uczą się/pracują na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej. 

Obecnie prowadzimy zapisy zarówno na zajęcia stacjonarne, jak i kursy online. Proponujemy dwa rodzaje szkoleń:

  • 180-godzinne (ponadroczny kurs), które docelowo będą realizowane stacjonarnie w szkołach na terenie województwa; w związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii Covid-19 zajęcia początkowo będą odbywać się w trybie online,
  • 60-godzinne (od 3 do 4 miesięcy nauki), które odbywać się będą jedynie online.

Lekcje online prowadzone są w dwunastoosobowych grupach za pomocą internetowego komunikatora. Narzędzie można obsługiwać zarówno na komputerze, jak i na tablecie i telefonie. Lektorzy prowadzą zajęcia na żywo, każdy z uczestników może zadawać pytania, zgłaszać uwagi i komunikować się z innym członkami grupy, jak w przypadku zajęć stacjonarnych. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Jedyny koszt, jaki ponoszą słuchacze, to koszt zakupu podręczników.

Po zakończonym kursie uczestnicy przystępują do egzaminu i otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego), np. TOEIC, WiDaF, TFI.

Więcej informacji i zapisy: projektmowiszmasz.pl, e-mail: zapisy@projektmowiszmasz.pl, tel. 507 927 366.

Z marszałkowskich kursów językowych skorzysta aż 10 tysięcy osób. Szkolenia finansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i budżetu województwa. Projekt Urzędu Marszałkowskiego realizują Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku i firma Training House. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 29,2 miliona złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to 24,8 miliona złotych.

Szkolenia językowe w liczbach:

  • 3,5 tysiąca osób skorzystało lub obecnie korzysta ze szkoleń
  • chcemy przeszkolić 10 tysięcy osób (pozostało blisko 6,5 tysiąca wolnych miejsc)
  • 180 lub 60 godzin trwają kursy kończące się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie określonego poziomu biegłości językowej
  • 29,2 miliony złotych to całkowita wartość projektu.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

8 marca 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,839,555