Bezpłatna gra internetowa „Galeria Marzeń – zagraj w sztukę”

Galeria Marzeń

Bezpłatna gra internetowa „Galeria Marzeń – zagraj w sztukę”

Gamescape logo

Gamescape z Krakowa zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, liceów i techników do wzięcia udziału w edukacyjnej grze online. Ideą projektu jest wykorzystanie mechanizmu grywalizacji do spopularyzowania wiedzy o polskich artystach malarzach i ich dziełach. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” i jest dostępny pod adresem: zagrajwsztuke.pl.

Gra polega m.in. na przyporządkowaniu działa sztuki do jego autora lub czasu powstania obrazu. Uczestnicy zabawy to głównie młodzież, która zdobywając punkty i tytuły takie jak np. adept czy entuzjasta sztuki, ma okazję w tak angażującej formule poznać dorobek 21 wielkich polskich malarzy. Projekt zapewnia nie tylko zabawę i związane z nią emocje, ale również solidną dawkę wiedzy i ciekawostek, dzięki pięknie opracowanej Kulturopedii. Uczestnicy gry przejdą trening logicznego myślenia i łączenia faktów w zakresie polskiego malarstwa, doświadczą niesamowitej gry, która treścią i formą intryguje oraz rozwija kompetencje kulturowe oraz cyfrowe.

Fot. Gamescape

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640855