Bezpieczna rozrywka na Starym Rynku w Bydgoszczy

Stary Rynek w Bydgoszczy po remoncie

Bezpieczna rozrywka na Starym Rynku w Bydgoszczy

Bydgoszcz logoOd najbliższej soboty (4 lipca) we wszystkie weekendy, aż do ostatniej niedzieli sierpnia, na płycie Starego Rynku będzie można spotkać lokalnych artystów – muzyków, klownów, szczudlarzy.

W dobie trwającej pandemii koronawirusa miasto proponuje mieszkańcom takie formy rozrywki, które będą przede wszystkim bezpieczne. We wszystkie weekendy wakacji, dwa razy dziennie (o godzinie 12.00 i 17.00) na Starym Rynku spotkamy kapele podwórkowe i ulicznych grajków.

W najbliższą sobotę i niedzielę (3-4 lipca) o godzinie 12.00  przechodniów na Starym Rynku zabawiać będzie klown i szczudlarz, którzy zaproszą do interaktywnego działania, pokazów cyrkowych i modelowania balonowych zwierzaków, mieczy i kwiatów. Sobotnie popołudnie umili kapela podwórkowa Bydgoska Ferajna. Bydgoszczanie mogą spodziewać się dźwięków i klimatu starówki lat dwudziestych i trzydziestych. W programie szlagiery przedwojnia, uliczne ballady, satyra podwórkowa i opowieści z przedwojennej Bydgoszczy. Oprócz koncertu stacjonarnego, Ferajna zajrzy do każdego ogródka i za każdy winkiel Starego Rynku. W niedzielne popołudnie klimatyczna muzyka w wykonaniu Adeli i Krisa.

Fot. Stary Rynek w Bydgoszczy  – UM Bydgoszcz / Materiały prasowe

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie