Baśniowe spotkanie na Zamku Bierzgłowskim – zapraszamy!

Baśniowe spotkanie na Zamku Bierzgłowskim – zapraszamy!

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Spektakle i warsztaty teatralne, występy cyrkowe, kino letnie, baśniowe sesje zdjęciowe i malarski plener dla dzieci – w pierwszą niedzielę września (4 września 2022 r.) Zamek Bierzgłowski zamieni się w magiczną krainę prosto z bajki. Na młodsze i starsze dzieci czeka moc atrakcji. Początek o godzinie 14. Zapraszamy! Plakat (PDF)

– To świetna propozycja na rodzinne spędzenie czasu. Spotkajmy się w wyjątkowej scenerii średniowiecznego zamku i przenieśmy się do kolorowego świata bajek i baśni – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Wśród atrakcji dla najmłodszych pokazy sceniczne: Teatr Gapiszona przygotował serię krótkich scenek, nawiązujących do tradycji dawnych teatrów ulicznych dla dzieci, a aktorzy Teatru Baj Pomorski wystąpią z koncertem zatytułowanym „Lalki śpiewają”. Nie zabraknie także pokazów cyrkowych – m.in. klauna i szczudlarza.

Na zamku będzie można spotkać postacie z bajek, a dzięki wypożyczalni kostiumów – wcielić się w jedną z nich, wziąć udział w kolorowej paradzie, a na zakończenie wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Na odwiedzających czekać będzie także fotograf, który zaprosi do profesjonalnej, darmowej sesji w magicznych kostiumach.

Podczas warsztatów dzieci poznają różne rodzaje lalek i wykonają jedną według własnego pomysłu, a miłośnicy sztuk plastycznych namalują ulubioną bajkową postać. W programie także warsztaty zaplatania wianków i kreatywnych fryzur. Baśniowe spotkanie uświetni warszawski kataryniarz, który wraz z papugą, przygrywał będzie znane melodie i snuł opowieści. Na zakończenie dnia pokaz sztucznych ogni, który zabierze widzów w podróż po bajkowym świecie.

Na wydarzenie zapraszają marszałek Piotr Całbecki i ordynariusz diecezji toruńskiej bp Wiesław Śmigiel.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 29 sierpnia 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,040,633