Artus Movie: Miś (4 maja)

Artus Movie: Miś (4 maja)

Dwór Artusa - logo

Artus Movie to cykl zaproponowany przez Dwór Artusa, w którym prowadzący będzie starał się dokładnie analizować jeden kultowy film. Opowie nie tylko o historii jego powstania, ale także o jego wymowie i zawartych w nim symbolach. Jak zawsze też, prowadzący postara się na artusowym Facebooku i YouTubie odpowiedzieć na pytania publiczności.

Na pierwszy ogień pójdzie kultowa komedia Stanisława Barei – Miś. Tytuł ten pojawił się nie bez przyczyny. Dokładnie 40 lat temu, właśnie 4 maja film miał swoją premierę i pewnie nikt wtedy nie spodziewał się, iż ta produkcja urośnie do rangi symbolu, że będzie odpowiadać żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. Że będzie to miś na skalę naszych możliwości.

Podczas filmoznawczego wykładu prowadzący postara się nie tylko opowiedzieć szereg ciekawostek i nieznanych faktów dotyczących filmu i jego produkcji, ale także wnikliwie wejść w samo dzieło filmowe, odczytując poszczególne sceny. Nie zabraknie także obfitego materiału porównawczego i szeregu mniej znanych zdjęć, by skrupulatnie zanalizować dzieło, interpretując jego poszczególne sceny.

Wykład poprowadzi Łukasz Wudarski.

Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 18:30, a także po jej zakończeniu na obu profilach bez ograniczeń

Kiedy: 04.05.2021 (wtorek), godz. 18:30
Gdzie: YouTube, Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny!

29 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,017