Artus Festival: Abelard Giza – Aneks Literacki (31 lipca)

23 lipiec Artus Festival: Abelard Giza – Aneks Literacki (31 lipca)

Dwór Artusa - logo

Festiwalowy aneks literacki uświetnimy spotkaniem z gościem, który niuanse i wieloznaczności językowe wykorzystuje, by bawić… mowa oczywiście o Abelardzie Gizie – założycielu i liderze nieistniejącej już formacji Kabaret Limo!

Abelard Giza zdążył już zapisać się w historii polskiego kabaretu i świadomości publiczności. To znany komik, stand-uper, scenarzysta i  autor tekstów komediowych. Twórca programów stand-upowych Proteus Vulgaris, Ludzie, trzymajcie kapelusze, Numer 3 i Piniata, a także autor serialu Kryzys oraz książek Łapy precz od żartów i Zagłada i czekoladki. Jego twórczość obejmuje wiele płaszczyzn.  Wyróżnia ją erudycja i błyskotliwość dowcipu, duża doza autoironii oraz sprawność językowa.

Abelard Giza i Mia Giza - książka "Zagłada i czekoladki"

Abelard Giza i Mia Giza – książka „Zagłada i czekoladki”

Zagłada i czekoladki, o której na pewno usłyszymy podczas spotkania, została wydana przez samego Autora w maju tego roku i jest zbiorem 200 komicznych tekstów. Książka jest formą pisaną stand-upów, które mogłyby okazać się zbyt mało wyraziste na scenie, w publikacji jednak sprawdzają się znakomicie, wywołując śmiech czytelników i poprawiając nastrój. Autorką zawartych w książce rysunków  jest jego córeczka – Mia Giza.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Artus Festival

Kiedy: 31.07.2021 (sobota), godz. 16:00
Gdzie: Sala Wielka

Wstęp wolny! Zapraszamy!

23 lipca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,827,587