Aktywnie z początkiem września

Aktywnie z początkiem września

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

 

Od początku nowego roku szkolnego 2021/2022 nasze działania potwierdzają, że hasło „KPCEN w Toruniu to solidność, wsparcie, przyszłość” idealnie oddaje charakter naszej placówki.

  • Ruszyła „Akademia zarządzania, forma doskonalenia organizowana przez Sławomira Żebrowskiego, przeznaczona dla kadry kierowniczej placówek oświatowych. Na pierwszym spotkaniu zmiany w przepisach oświatowych przybliżył dyrektorom Wojciech Gliwiński, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W seminarium w Toruniu uczestniczyło 31 osób, a 47 – w Brodnicy. Zaplanowano jeszcze 4 spotkania.
  • Pomagamy szkołom wyciągnąć wnioski z wyników egzaminów podczas szkoleń rad pedagogicznych, by nauczyciele byli już gotowi do pracy nad polepszeniem wyników egzaminów w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleń dotyczących egzaminów (zakładka EGZAMINY ZEWNĘTRZNE). Z naszym wsparciem nauczyciele solidnie przygotują uczniów do egzaminów, zatem przyszłe wyniki uczniów będę mogły przez szkoły zostać uznane za sukces.
  • Miasta Brodnica i Rypin podpisały z nami umowy dotyczące wspomagania szkół w roku szkolnym 2021/2022. Zadanie to realizować będą trenerzy wspomagania, którzy jednocześnie biorą udział w „Akademii trenera wspomagania”, seminarium organizowanym przez Agnieszkę Przybyszewską poświęconym realizacji planu wspomagania i treningowi umiejętności społecznych przydatnych w pracy z dorosłymi.
  • W tym roku szkolnym odbędzie się już 10. edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego Wielcy Polacy. W Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku w spotkaniu zespołu organizacyjnego uczestniczyły dwie nasze konsultantki: Danuta Potręć i Małgorzata Pawłowska, które są przewodniczącymi komisji rejonowych nr 2 i 4. Na początku października podamy szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.

„Cokolwiek byś robił – rób to z satysfakcją i dobrze” (Rafael Marin). Każdego nauczyciela szukającego wsparcia i inspiracji zapraszamy do KPCEN w Toruniu.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,947,417