Aktywna Bydgoszcz dzieciom

Aktywna Bydgoszcz dzieciom

Aktywna Bydgoszcz ogłasza zbiórkę sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z bydgoskich Domów Dziecka. Zebrany sprzęt przekazany zostanie w Dzień Dziecka, 1 czerwca.

Użytkownicy aplikacji Aktywne Miasta cenią sobie aktywny tryb życia. Uprawianie sportu daje bowiem poczucie wolności, siły, integruje przyjaciół, przynosi nowe znajomości. Czasem do uprawiania sportu wystarczą dobre chęci, jednak częściej potrzebny jest sprzęt. Dlatego organizatorzy chcą pomóc tym, którzy tego sprzętu nie mają. Apelują do mieszkańców Bydgoszczy o przekazywanie sprzętu sportowego, który zalega w garażach, piwnicach, mieszkaniach na potrzeby podopiecznych z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, których obecnie jest blisko sto pięćdziesiąt.

Przyjmowane jest wszystko: rowery, rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi, łyżwy, sprzęt do gry w ping-ponga, badmintona, bule, piłki, kaski, ochraniacze i in. Organizatorzy proszą jednocześnie o uszanowanie przyszłych użytkowników i przekazywanie sprzętu w dobrym stanie. Nie traktujmy akcji jako okazji do pozbycia się sprzętu zepsutego, zniszczonego, niedziałającego. Nie jest ważna marka, wielkość, kolor – ważny jest stan sprzętu.

Dzięki darczyńcom Dzień Dziecka będzie dniem niezapomnianym, a na twarzach podopiecznych ośrodka pojawią się uśmiechy.

Sprzęt można przynosić do 30 maja br. do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (wejście przez Boskie Bistro Kawiarenka Obywatelska) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-14.00. Organizatorzy liczą na Państwa szczodrość i solidarność.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

20 maja 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,264