Akademia szkolna w nowej odsłonie

Akademia szkolna w nowej odsłonie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, a w szczególności nauczycieli, bibliotekarzy, studentów, do udziału w warsztatach “Akademia szkolna w nowej odsłonie”. Termin zgłoszeń upływa 14 lutego br.

Adresaci:
Nauczyciele wszystkich typów szkół, przedszkoli, placówek opiekuńczo-wychowawczych i innych placówek oświatowych, bibliotekarze, studenci, pracownicy organizacji pozarządowych, organizatorzy wypoczynku zimowego i letniego poszukujący inspiracji do działań twórczych i preferujący aktywne metody pracy z grupą.

Cel:
Odświeżenie niezbyt lubianej przez uczniów i nauczycieli formy uroczystości szkolnej poprzez wyjście poza stereotypowe pomysły i powszechnie znane scenariusze akademii. Poszukiwanie nowych kontekstów, sposobów interpretacji tematów akademii z uwzględnieniem roli odbiorcy. Doskonalenie warsztatu reżysera wydarzenia szkolnego.

Program:
Praktyka projektowania atrakcyjnych, angażujących, nieszablonowych, ciekawych akademii i uroczystości szkolnych. Konstruowanie akademii szkolnych z uwzględnianiem pomysłów dzieci i młodzieży.
Wspólnie z uczestnikami wybierzemy temat akademii szkolnej, razem ją wymyślimy, zaprojektujemy i zrealizujemy. Naszym celem będzie stworzenie niestandardowej akademii szkolnej: oryginalnej, szalonej, takiej, jakiej w szkole dawno nikt nie widział! Będziemy poszukiwać odpowiedniej muzyki i pracować z kamerą.

Prowadzący:
Łukasz Zaleski – reżyser i dramaturg. Absolwent filologii polskiej na UMK w Toruniu i reżyserii w krakowskiej PWST. Zrealizował m.in. “Przekleństwa niewinności” Jeffreya Eugenidesa w PWST w Krakowie, “Błękitnego ptaka” Maurycego Maeterlincka w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, “Spowiedź szaleńca” Augusta Strindberga w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz “W góry i w morze!” Piotra Karskiego i Sztukę Yasminy Rezy w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Jego najnowszym spektaklem jest nagrodzone Złotą Maską “Morze ciche” w Teatrze Nowym w Zabrzu i zrealizowane w ramach Konkursu im. J. Dormana przedstawienie z wykorzystaniem języka migowego. Jako dramaturg i współautor adaptacji pracował z Maciejem Podstawnym, Magdaleną Miklasz, Marcinem Wierzchowskim i Marcinem Gawłem.
Szczególną rolę w jego pracy odgrywa teatr dla i z udziałem dzieci i młodzieży. Z Dorotą Kowalkowską i uczniami Zespołu Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu stworzył “Mapę gwiazd” i “Tu marzeń nie spełniamy”; z dorosłymi amatorami m.in. seniorami – serię czytań i performansów w ramach spotkań grupy Niedorośli.
W latach 2015-2018 pełnił funkcję kierownika literackiego Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od 2019 r. jest specjalistą ds. edukacji Teatru Fredry w Gnieźnie. Lubi podróżować z plecakiem po krajach północnej Europy, kolekcjonuje płyty winylowe.

Harmonogram:
sobota – 22 lutego 2020 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela – 23 lutego 2020 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)

Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

KIEDY 22-23 lutego 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 14 lutego 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 120 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Alicja Usowicz
e-mail: alicja.usowicz@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 601 332 611

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7253758

Skip to content