Akademia Magii, czyli naukowe halloween w Młynie Wiedzy

Akademia Magii w Młynie Wiedzy

Akademia Magii, czyli naukowe halloween w Młynie Wiedzy

26 października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejna edycja naukowego halloween. Tym razem centrum nauki zaprasza do „Akademii Magii”.

W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się fantastycznym postaciom oraz ich niesamowitym cechom i zdolnościom. Dlatego Młyn Wiedzy na jeden wieczór zamieni się w „Akademię Magii”. Pokażemy, że wiele „magicznych” trików można wytłumaczyć w naukowy sposób – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W centrum nauki na uczestników, oprócz interaktywnych wystaw, będą czekały aktywności w czterech specjalnie przygotowanych pracowniach: Ognia, w której poznają sposoby rozniecania płomienia, Eliksirów, gdzie zobaczą, co stoi za bąbelkami i dziwną parą w kotle czarownicy, Szyfrów, w której zostaną przedstawione tajniki kodowania i ukrywania wiadomości oraz Pracowni Niezwykłych Roślin i Zwierząt.

Oprócz tego każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość, rozwiązując zagadki czarodziejów, oraz zwinność w trakcie różnych konkurencji sportowych. Będzie również okazja do samodzielnego stworzenia czarodziejskich atrybutów, np. różdżki i kapelusza.

Wydarzenie odbędzie się 26 października w godz. 18.00-21.00. Bilet w cenie 20 złotych można kupić w kasach Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie